Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

Dağlarca Çağlar: Federasyondan anlayış bekliyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) yönetmelikleri gereği Süper Lig maçları için takımlara minimum 2500 kişi kapasiteli salonu olması şartı var, Çağdaş Bodrum’un iç saha maçlarını oynadığı, Gençlik Spor Bakanlığı’nın 2021 yılında ilçedeki Bitez Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Bodrum Spor Salonu ise 1250 koltuk kapasitesine sahip. Kapasite artırımı için de çalışmalarını sürdüren Çağdaş Bodrum, TBF’den 1 yıllık mühlet talep ediyor.

Çağdaş Bodrum Başkanı Dağlarca Çağlar Bodrum’da oynayamazlarsa maddi ve manevi büyük kayıplar yaşama tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Çağlar şöyle konuştu: “Salonumuz Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait. Tribün olmayan taraftaki duvarı yıkarak 2 katlı tribün inşaatıyla kapasiteyi 2500’e çıkarmak için proje yaptık ancak prosedürler ve onay süreci yetişmedi. Sezona kısa bir süre kaldı. Salonumuzda kapasite dışındaki tüm şartlar yönetmeliklere uyuyor. Basketbol Federasyonu’ndan evimizde oynayabilmek için yalnız 1 senelik izin istiyoruz. Bu süreçte de kapasite artırımını mutlaka yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Evimizde oynayamazsak iç saha maçlarını Muğla Menteşe’deki salonda oynamak zorunda kalıp sıkıntı yaşayacağız.

Bodrum’a yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Muğla’ya taraftarlarımız gidemez. Sponsorluklar ve reklamlarda kayıplar yaşarız. Biz Bodrum takımıyız ve Bodrum’da oynamak istiyoruz. Bodrum, Türkiye için önemli bir marka ilçe. Süper Lig’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi 4 büyük şehrin dışında yalnız Manisa, Denizli ve Samsun takımları var. Anadolu’dan hiçbir ilçe takımı ligde değil. Alt liglere katılacak takım bulunamıyor. Her sene ekonomik şartlar nedeniyle liglerden çekilen takımlar oluyor. Bu kriterlerle de hiçbir ilçe takımı Süper Lig’e çıkamaz. Bodrum’un Süper Lig’de olması lige de renk katar. Tüm takımlar Bodrum deplasmanına gelmeyi iple çekiyor. Geçen sezon Anadolu Efes, Denizli deplasmanı öncesi gelip burada kamp yaptı. Talebimize olumlu yanıt bekliyoruz.

Çok ciddi bir altyapı hamlesi yapıyoruz. Bodrum’u Türk basketbolunda marka bir şehir yapmak istiyoruz. Avrupa hedefimiz var. Bu proje Bodrum’un kış turizmine de büyük katkı yapacak. Önemli takımlar buraya gelecek. Ancak evimizde oynayamazsak bunların hiçbir anlamı kalmaz. Destek olunmazsa Süper Lig’de mücadele etmemiz zor. Konu TBF’de ve inisiyatif bekliyoruz. Geçen sezon Gaziantep Basketbol için inisiyatif kullanıldı. Bodrum’da oynayamazsak Süper Lig için bu kadar yatırım yapmak yerine küçülüp yalnız altyapıya, gençlere yatırım yapmayı gündeme alabiliriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler