Perşembe, Haziran 20, 2024
spot_img

Karşıyaka’da eski yönetim ibra edilmedi

Karşıyaka Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda Azat Yeşil yeni başkan seçildi. 6 ay sonra yapılacak seçimlerde başkan adayı olma hakkını elde edecek İlker Ergüllü’nün başkanlığa getirilmesi bekleniyor.

Azat Yeşil tek liste olarak yönetime gelirken, Turgay Büyükkarcı başkanlığındaki eski yönetim ise mali ve idari olarak ibra edilmedi.

Yeniden aday olmayan Turgay Büyükkarcı, “Eğer zerre kadar hakkım varsa bundan sonra birlik içinde hareket edelim. İbra konusu pazarlıkmış gibi gösterildi. Haftalık enflasyonun bile yüzde 3 olduğu dönemde biz yıllık yüzde 3’ü aşıyorsak bizi ibra etmeyin. Bu pazarlık konusu değil” dedi. Kongrede kulübün toplam borcunun Büyükkarcı yönetimi tarafından net olarak açıklanmaması tartışma yarattı.

Eski başkanlardan Cenk Karace, “Neden bizim kulübümüzde hiçbir şey açık değil? Daha 20 gün önceki kongrede basketbol borcu yok denildi ama şimdi 1.7 milyon dolar borç açıklanıyor. Yönetim olarak tek kuruş alacağımız yok denildi ama 14 milyon TL yönetici alacağından bahsediliyor. Bu net açıklanmazsa hep beraber savcılık oluruz.” açıklamasını yaptı.

Karşıyaka’nın olağanüstü kongresinde kulübün kripto parayla dağıtılan kısım hariç toplam borcu tartışmaların ardından 207 milyon TL olarak belirtilirken, 111 yıllık kulübün tarihinde ilk kez eski yönetim ibra edilmedi. 18 Temmuz’daki son mali kongrede 148 milyon 882 bin TL olarak açıklanan toplam borç, 3 haftalık süreçte daha önce tabloya dahil edilmeyen rakamlarla artarken yönetim ibra alamadı. İbra oylamasında 67’ye karşı 123 oyla yönetim mali ve idari olarak ibra olmadı. 

Karşıyaka’da başkanlığa aday olarak ismi geçen İlker Ergüllü, başkanlığı için son mali kongrede yapılıp, kulübe üyelik süresini 2 yıldan 1 yıla indiren tüzük değişikliği onaylanmadığı için bu dönem göreve seçilemedi. İlker Ergüllü yeni yönetimde sportif işlerden sorumlu asbaşkan olarak büyük yetkiyle görev alacak. Yönetim Azat Yeşil ve İlker Ergüllü’nün yanı sıra Cenk Karace, Mustafa Karabağlı, Mustafa Taşova, Gökhan Şensan, Tamer Ustaoğlu, Ayhan Gültekin, Serdar Işıldar, Veysi Kubba, Koral Kalpaklıoğlu, Tevfik Bilsev, Yücel Yetik, Hasan Yıldırım, Rıdvan Gürgönül’den oluştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler