Pazartesi, Haziran 24, 2024
spot_img

Larkin ve Wilbekin Sezona Tribünde Başlıyor

Anadolu Efes Shane Larkin’in, Fenerbahçe BEKO ise Scottie Wilbekin’n lisansı için başvuru yapmadı. Bilindiği gibi TBF Disiplin Kurulu her iki oyuncu için Milli Takım’a gelmedikleri için ceza vermiş, bunun sonucunda yerli oyuncu statüsünü kaybeden Larkin ve Wilbekin, Tahkim Kurulu nezdinde itiraz etmişti.

Yönergelere göre oyuncular aynı sezonda iki farklı lisansla oynayamıyor. Oyuncularına an itibariyle yabancı lisansı çıkarabilecek iki kulüp, kararın Tahkim’de bozulup yerli oyuncu statüsünü yeniden kazanma olasılığına karşı durumun netleşmesini bekliyor.

Tahkim’in alacağı karara kaybeden tarafın itiraz hakkı bulunuyor. Hakem Erşan Kartal’la ilgili Tahkim’in karar vermesi ve daha sonra itiraz değerlendirmesi 5 ay sürmüştü. Kararın Tahkim’e bozulmaması durumunda Larkin ve Wilbekin aldıkları ceza sonucu yabancı statüsünde de olsalar ilk 5 hafta kadroda yer alamayacak.

7 YORUMLAR

  1. Sığ kafalı yöneticiler, baketbolda uluslararası kulvarda alınan sonuçlardan belli ki tedirginlik duymuṣlar, kabahati başkalarına atma uğraṣı içindeler .

  2. Hak ettiler bugünlük iş değil son 3-4 yıldır düzenli verim alamadık ikisinden de ya sakat ya yorgun ya çok isteksiz oynuyorlardı. Ortalama bir abdli gelsin ve ligde oynama yasağı olsun yurt dışında oynasın. İki büyük korumasında olmaz böylelikle.

  3. Bu yaşananlar o koca kafalı Fenerbahçe düşmanı Gergin Atamanın yediği herzelerdir.Hidayete de yazıklar olsun o pisliğin gerçek yüzünü alen daha göremedi.

  4. Milli takım Olimpiyat elemelerine gidemeyince, günah keçisi bulunması gerekiyordu onlar da bu iki yüksek karakterli oyuncuyu seçtiler. Bu federasyonla milli takım bir adım ileri gidemez !!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler