Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

Nice Manisalar’a…

Türkiye’de belediye kulüplerinin insanlarının ağzına bir parmak bal çalarcasına kısa bir süreliğine spora yatırım yapıp sonrasında yatırımı keserek kulübü kapattığına sıkça şahit olduk, ancak Manisa Büyükşehir Belediye Spor, basketbol şubesini yeniden hayata geçirmesinden bu yana bu algıyı kırmışa benziyor. Umarız Yerel Seçim sonuçları ne olursa olsun, Manisa BŞB gelişimini sürdürerek basketbola yatırımını sürdürür ve altyapıda da ilerler.

Bir kulübün basketbola devamlılığı için en büyük işaret tesis ve altyapıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kulübe kazandırdığı ve ayrıca planladığı tesisleri biliyoruz. Demek ki sıra altyapılara geldi.

Elbette bir kulübün lokomotifi A takımdır. Hele ki bu takım kısa süre içinde alt liglerden gelip BSL’de play off mücadelesi yapmaya, ilk kez katıldığı Avrupa Kupası’nda başarılı olmaya başlamışsa yarattığı farkındalıkla hem salonunu doldurur, hem de kentte basketbola yönelen çocuk sayısının artmasını sağlar.

Basketbolun İstanbul’a sıkıştığı şu dönemde Anadolu’daki her basketbol organizasyonunu baş tacı yaparız. Bundan dolayı da genel menajer Nihat Mala’yı, Manisa’nın ilk günden itibaren çoğu büyük kulüpte olmayan güçlü staffını ve özellikle medya ekibini de ayrıca kutlarız.

Diğer kentlerin de Manisa’yı örnek almasını ve kısa süredeki başarısının kendilerine motivasyon unsuru olmasını dileriz.(Basketfaul)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler