Pazartesi, Mayıs 20, 2024
spot_img

TOFAŞ’tan Açıklama: 4+3 Zarar Verir

TOFAŞ Kulübü bir açıklama ile 4+3 yabancı kuralının, Türk basketboluna zarar vereceğini belirtti.

Açıklama şöyle:

“Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele veren 15 takımın temsilcileri, 10 Mayıs Cuma günü düzenlenen ‘Lig Kurulu’ toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelmiştir.

Yapılan toplantıda 2024-2025 sezonuna ilişkin yapılması planlanan talimat ve kural değişiklikleri görüşülmüş daha sonrasında TBF Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar, yürürlüğe girmek üzere TBF resmi internet sitesinden duyurulmuştur.

Bu doğrultuda; 4+3 yabancı oyunculu sistem 15 takımın oylamasında 12 kabul oyuna karşın 3 ret oyu ile oy çokluğuyla kabul edilmiş; 2024-2025 sezonu itibariyle Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi müsabakalarında en az bir Türk oyuncunun sahada bulunacağı, buna bağlı olarak yabancı oyuncu sayısının sahada en fazla 4, saha kenarında ise en fazla 3 olabileceği bildirilmiştir.

Kulübümüz, Lig Kurulu toplantısında demokratik bir şekilde yapılan oylamaya saygı duymak ile beraber, getirilen yeni kuralın Türk basketbolu için doğru olmadığını ve Türk basketboluna orta vadede zarar vereceğini savunmaktadır.

TOFAŞ Spor Kulübü olarak, oluşturduğumuz altyapı odaklı model ile ulusal ve uluslararası alanda rekabetçi, etik değerlere sahip, davranışlarıyla örnek olan sporcu ve spor adamlarını Türk sporuna kazandırmayı hedeflemekte ve aynı vizyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülke basketbolu için yeni spor insanları yetiştirmeye, gençlere yaratacağımız fırsatlarla Türk basketbolunda değer yaratmaya devam edeceğiz.”

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler