Salı, Nisan 23, 2024
spot_img

Ufuk Sarıca Takımına Çok Hakim (Selam Gökçe)

Her iki takımın da tempolu oynamaya çalıştığı bir gecenin kazananı Karşıyaka olurken Galatasaray yeni bir araya gelmiş oyunculardan oluşmuş bir takım görüntüsü verdi. Bir yandan da eklenen oyuncuların tam anlamıyla uyum sağlayamadıkları da söylenebilir.

Karşıyaka her zamanki uyumlu oyunu ile özellikle savunmada kazandıkları toplarla yüksek tempolu oyununu daha güzel sergiledi. Maçın genelinde yüksek yüzdeli şutlar buldu.

İlk yarının sonlarına doğru Prepelic Galatasaray’ın yerine tek başına oynamaya çalışınca takımda bir uyanış oldu ve ikinci devre başında Galatasaraylı oyuncular oyunun beş kişi ile daha kolay oynanabileceğini farkettiler. Ancak Karşıyaka hiç geri adım atmadı ve farkı arttırarak kazanmayı bildi.

Ufuk Sarıca her zamanki gibi takımına son derece hakim ve doğru kararlar verdi. Kutluyorum.

Galatasaray’da Yakup Sekizkök uygun kadro yapısını oturttuğunda daha başarılı olacak. Elinde çok değerli oyuncular var ve onların uyumu bir şekilde sağlanacaktır diye düşünüyorum.

Kişisel oyuncu yorumum çok daha fazla kapasitesi olduğunu bildiğim Sadık Kabaca için. Halâ yapması gereken bir çok şeyi tam olarak yapmıyor, hatalar yapıyor. Onun gerçek kapasitesi ortaya çıktığında oynadığı takımın derecesini çok yükseltecektir. Sabırla bekliyorum.

Bir not da tam anlayamadığım perdeleme faullerine: Son sene fark ediyorum ki, bizde ve Avrupa’da savunma oyuncusu darbeyi göze alarak perdelemeyi yapan oyuncuya tabiri caiz ise ‘toslar ve savrulursa ‘hücum faul kararını çaldırıyor. Bu maçta da oldu bir iki kez. Tepe pick &roll’u oynamak gerçekten maharet ister olmuş.

Genel olarak bakarsak iyi bir yönetim ve güzel bir maç oldu. Her iki takıma da teşekkürler.

2 YORUMLAR

  1. Bir takımla sözleşmesi olan bir koça sezon ortasında teklif yapmak onun da kabul etmesi doğru ve ahlaki mi? Daçka’da maddi sorunlar vardı doğru ve büyük oranda da çözüldü, sorun varken gitmeyip de sonra gitmenin mantıklı bir izahı var mıdır? Gs kör topal play off belki yapar o kadar. Seneye de durum pek değişmez sezon ortasında belki daha da erken Yakup da gider. Zira Gs yönetiminin basketbol ve voleybol branşlarına fazla para harcamak istemediğini herkes biliyor. Tepe pick and roll’a burada farklı kararlar veriliyor tıpkı başka hareketlere olduğu gibi bu da hakem kalitesiyle doğru orantılı ancak Avrupa’da mücadele eden takımlar için sorun yaratıyor zira aynı harekete iki farklı ligde iki farklı karar oyuncuların kafalarını karıştırıyor haliyle.

  2. Beyefendi bizde de Avrupa basketbolunda da standardı son yıllarda bir birine tek yaklaşan karar perdelemelere çalınan manasız fauller. Bunu önce Avrupa basketbolu başlattı, bizimkiler de onları örnek aldı. Ama sonuç olarak yanlış da olsa (ki bence çoğu yanlış) bizde de Avrupa’da da bu pozisyonlar ayni sekilde değerlendiriliyor. Kendi icinde bir standart var. Siz de tutup tek ortak noktalarında ayristiklarini söylüyorsunuz, enteresan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir