Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img

Yerli Oyunculardan Yabancı Kuralına Tepki

TBF’nin aldığı 4+3 yabancı kuralına yerli oyuncular tepki gösterdi. Yerliler aralarında vardıkları anlaşmaya göre medyadan röportajlarda gelen sorulara aynı cevabı verecekler:
“Türk sporcuları Türk basketbolunun geçmişi, bugünü ve geleceğidir.”

İlk olarak Anadolu Efes’ten Doğuş Özdemiroğlu kendisine yöneltilen soruya, kararlaştırılan klişe ile yanıtladı.

4 YORUMLAR

  1. Birlik olun tepki verin, hemen hepiniz maddi olarak belli bir seviyedesiniz asgari ücrete veya biraz fazlasına çalışan değilsiniz o yüzden para için geri adım atmayın, figüranlığı ve yabancı parlatılmasını,haksız rekabeti kabul etmeyin…

  2. Bunu söyleyen Doğuş Özdemiroğlu Efes’te oynuyor ve takımının Euroleague maçlarında sahaya 4+3 yabancı ile değil 5+6+1 (Toplam 11 yabancı ve 1 devşirme) ile çıkmasına sesini çıkarmıyor ama TBF’nin 4+3 kuralını mı eleştiriyor. Gerçekten çok komik :)))

  3. Ben karar verdim ve oldu demek, çok aşağı seviyelerde kalan bir yönetim biçimi. Bu konuda tartışabilecek leyhte veya aleyhte düzinelerce nüans varken, bir anda böyle bir kararı almak tam da bahsedilen kalitedeki kişilere yakışır. Önce kamuoyu önüne getirilmeli, aklı başında, önceliği basketbol olan kişilerce tartışılmalı, olumlu ve olumsuz yönleri ortaya dökülmeli, ondan sonra bir karar verilmeliydi.
    “Maddi manevi” açıdan düşünüldüğünde, çok ta şaşırmadık …

  4. Hep yazıyorum yine yazacağım. Yabancı kuralı komple kaldırılmalı. Koçlara oyuncuların pasaportunu düşünmeden sahaya sürme özgürlüğü tanınmalı. Oyuncu özellikleri, kalitesi, performansı bir Eurolig takımı seviyesinden çok uzak olan oyuncular (Burak Can Yıldızlı, Rıdvan Öncel, vs..) sırf yerli oldukları için o kadrolarda yer alıyorlar ve daha fazla kazanç elde ediyorlar. İsyanları bu yüzden. Asıl haksızlık burada değil mi? Bu oyuncular hakketmeden o kadrolarda bulunacaklarına o kadrolarda yer alabilmek için daha çok çaba sarfetseler daha çok gelişseler bu durum milli takıma da yarar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler