Perşembe, Haziran 20, 2024
spot_img

Yavuz: Hedef bileğimizin hakkıyla TBL’ye çıkmak

TB2L’de başa oynayacak takımlar arasında yer alan Pizza Bulls CO Basket’in koçu Hakan Yavuz, sezon öncesi değerlendirme yaptı ve “Hedefimiz TBL’ye yükselmek… Ama bileğimizin hakkıyla.” dedi.

Yavuz’dan pasajlar…

  • Bu ligi bilen, daha önce başarılı olmuş oyunculardan oluşan kadro kurmaya çalıştık. Bu ligin farklı dinamikleri var, geçen seneki 4 aylık deneyimim bana bunu gösterdi.
  • 5-6 takımla birlikte bizim de hedefimiz TBL’ye ama bileğimizin hakkıyla çıkmak. Şimdilik iddialı gözüken 5-6 takım var, boştaki oyuncularla kurulacak yeni kadrolarla bu sayı daha da artabilir.
  • Pizza Bulls Cedi Osman Basket genç ama çok gelecek vaad eden bir organizasyon. Sponsor kuruluşun sahibi basketbolu bilen, Beykoz’da yöneticilik yapmış, Cavit Can Kırbeyi. Kulüp Cedi Osman, Caner Osman, Hasan Serbest gibi basketbolla yoğrulmuş kişiler tarafından yönetiliyor. Hem saha içi, hem saha dışı bilgisi olanlara destek olmak için ben de buradayım.
  • Başarı için en önemli konu salon sorunumuzu çözmekti, kulüp Pamukspor tesisini kiralayarak büyük bir adım attı.
  • Geçen seneden 3 oyuncuyu tuttuk, bazılarının yaşları genç olsa da 8 deneyimli oyuncu aldık. Ayrıca 3 de genç oyuncumuz olacak.
  • TB2L takım sayısı fazla ve azaltılması şart. Lig çok geç başlıyor ve erken bitiyor. Bu ligin misyonunu daha fazla yerine getirmesi için sezonun da uzatılması lazım. Belki bu sene takım sayıı ekonomik nedenlerle azalabilr ama çok da emin değilim.

STAFF
Başkan: Caner Osman
Genel Koordinatör: Hasan Serbest
Genel Menajer: Alkan İmrak
İdari Menajer: Engin Gündüz
Baş Antrenör: Hakan Yavuz
Yrd. Antrenör: Mehmet Özbek
Yrd. Antrenör: Hakan Eryüz
Yrd. Antrenör: Sarp Urcan
Kondisyoner: Fatih Balota
Masör : Hüseyin Ali Er
Takım Doktoru: Yrd.Doç.Dr. Raşit Özcafe

KADRO
Azizcan Özdemir, Mesut Kadir Çıpa, Ali Berkan Özçiftçi, Seray Yıldırım, Bulut Altın, Barış Ülker, Bartu Yılmaz, Özcan Korkut, Çağıl Topbaş, Engin Sefa Pamukçu, Efekan Coşar, Halil Efe Yıldırım, Sarp Uğurluoğlu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler