Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img

Yazlar, Gelişim Ve Ege Asist Birleşmesini Yorumladı

Gelişim Koleji Spor Kulübü ve Ege Asist Spor Kulübü arasında gerçekleştirilen güç birliğinin koordinatörlük görevine getirilen Namık Yazlar, organizasyon detaylarıyla ilgili bilgiler aktardı

Basketbol Gençler Ligi (BGL) ağırlıklı, genç bir kadroyla mücadele etmek istediklerinin altını çizen Yazlar, şu ifadelere yer verdi:

“Bu güç birliğinin temel hedefi oyuncu yetiştirmek. Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) için TBF’nin ek kontenjan açma aşamasının takipçisi olacağız. BGL içinde yer alacağımıza da eminim. TB2L’ye katılım şansımız gerçekleşirse BGL ağırlıklı bir kadroyla oynayacağız. Belki iki oyuncu takviyesi yapabiliriz. Tek staff grubuyla hareket edeceğiz. Staff görüşmelerine başladık. Gelecek vaat eden 2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlu hedef oyuncularımız var.

TB2L, projenin temel hedeflerinden biri; çünkü her iki kulübün de yetiştirdiği oyuncular için A Takım düzeyinde bir takım kurulmalıydı. İzmir’in bu iki güzide kulübü, geride kalan yıllar boyunca altyapıdan yetiştirdiği birçok önemli oyuncuyu A Takım seviyesine dek yükseltti ve yükseltmeye devam edecek. Bu güç birliği kapsamındaki en önemli hedeflerimizden biri de, bu seviyeye gelmiş oyuncularımızın profesyonel arenada kariyerlerini gerçekleştirebilecekleri bir A Takım kurmak olacak.”

Güç birliği projesinin ardından ortaya çıkabilecek soru işaretlerini de titizlikle takip ettiklerini ifade eden Yazlar, “Şunun bilinmesini isterimki ne Gelişim Koleji’nin ne de Ege Asist’in bu hedef oyunculardan hiç birisini başka bir kulübe vermeye niyeti yok. Kısa bir zaman sonra bu birlikteliğin ne kadar örnek gösterilen bir organizasyon olduğunu tüm camiaya göstermiş olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler