Perşembe, Temmuz 25, 2024
spot_img

Soğuksu: Güçlü ve favori bir Mersin…

Mersin BŞB Koçu semih Soğuksu hazırlık dönemini değerlendirirken, “Lige çok hazır başlayıp, oyuncu kaybedip erken düşüş yaşamaktansa doğru zamanda form yakalayıp bunu uzun süre istikrarlı bir şekilde devam ettirme düşüncesindeyim.” dedi.

Soğuksu şöyle konuştu:
“Bizim için eksikleri görme, form tutma açısından iyi, skor açısından kötü bir hazırlık maçları serisi oldu. Amacımız ilk etabı sakatlık vermeden atlatıp hem oyuncularımızın birbirlerine uyum sağlama sürecini hızlandırma, hem de sisteme adapte olmaları konusunda gözlem yapmaktı. Yükleme sürecinden sonra 7 günde 5 maç yapmak biraz ağır gelse de bizim için faydalı bir program oldu. Mac kazandıracak hamle ve değişikliklerden daha çok bütün oyuncuların oynaması, form tutması, çalıştığımız takım prensipleri ve sistemin kararlı bir şekilde uygulanması konusunda ısrarcı olduk.

Ligi 34 hafta oynanacak uzun bir maraton olarak düşündüğümüzde takımımın geniş rotasyon, sağlıklı ve sakatlıksız bir form yakalama süreci isteği içindeyim. Lige çok hazır başlayıp, oyuncu kaybedip erken düşüş yaşamaktansa ligin başlaması ile beraber form yakalayıp bunu uzun süre istikrarlı bir şekilde devam ettirme düşüncesindeyim. Şuan için evet hazır değiliz, formsuz oyuncularımız var ama aşama kaydediyoruz. Tecrübeli, yetenekli ve istekli bir oyuncu grubumuz var. Uzun oyuncumuzun da katılımı ve rollerin oturması ile birlikte sezon başladığında yine güçlü ve favori bir Mersin MSK takımı olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

zonguldak bireysel terapi
zonguldak psikolog