Cumartesi, Mayıs 18, 2024
spot_img

Tuzcukaya: En Genç Takımla Play-off Oynamak Büyük Başarı

TBL takımlarından Fenerbahçe Koleji Novotel’in Koçu Ertuğ Tuzcukaya çok başarılı bir sezon geçirdiklerini belirtip, oyunculara, staffa ve yönetime teşekkür etti.

Tuzcukaya oyuncuların büyük gelişim gösterdiğini, A takım antrenmanlarına ve maçlara oyuncu vermenin de görevleri arasında olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

“TBL’de tarihi çekişmenin olduğu bir sezon… Ligin bitmesine bir ay kala belki de dokuz-on takımın düşme korkusu yaşadığı olağanüstü bir rekabet söz konusu. Bu durumdan hareketle, en mütevazı bütçelerden birine sahip ve en genç takım olarak Play-Off oynamak çok büyük bir başarı. Bu kadar zor bir ligde mücadele ederken aynı zamanda Fenerbahçe Beko A Takımı’na, antrenman ve maçlarına oyuncu vermek apayrı zorlukta bir görev. Bununla birlikte genç oyuncuları TBL seviyesine hazırlamak için, özel antrenman yapmak ve maçlarda süre vermek bu sezonun başarısına çok büyük bir değer kazandırıyor.

Fenerbahçe Koleji Novotel oyuncuları sezonun başından itibaren yaklaşık dokuz aylık dönemde çok ciddi bir gelişim kaydetti. Çok genç bir takım olmanın getirdiği mental zorluklara rağmen hiç geri adım atmayıp azimle çalıştılar ve hedefleri doğrultusunda müthiş bir mücadele gösterdiler. Bu süreci gözlemlemek, antrenör olarak benim adıma gerçekten çok sevindirici. Bunun akabinde daha önce A Takım seviyesinde oynamamış ya da az süreler almış oyuncularımızın gelişimleri ve gösterdikleri performans sadece bizim için değil Türk basketbolu adına da sevindirici olduğu görüşündeyim.

Oyuncularımızı tek tek ele alırsak, gösterdikleri karakter ve potansiyel çok önemli. Mike Davis ve Ed Crosswell’in adaptasyonları, müthiş performansları ve takımı sahiplenmeleri ayrıca Mike’ın oyun ve davranışla gösterdiği liderlik çok özel bir durum. Eğer birkaç örnek verirsek, Fenerbahçe Koleji Novotel’in takım kaptanı Mert Emre Ekşioğlu 22 yaşında, Fenerbahçe altyapısından yetişti ve bu sezon Fenerbahçe Beko A Takımı’nın, Türkiye Kupası maçları ve Türkiye Ligi’nde önemli bir parçası haline geldi. TBL’de 19 yaşındaki Faruk Biberoviç çok ciddi süre ve sorumluluk alıyor ve bununla birlikte genç takım maçlarına gidip çok iyi performans gösteriyor. Eşine ender rastlanır böylesi bir takım yapısı, benim ve kulübüm açısından gurur verici.

Asistanlarım olağanüstü bir tempoda çalıştılar. Saha içinde gece gündüz özel idmanlar, saha dışında ise bir ağabey gibi her konuda destek vererek oyuncularla çok ilgilendiler. Kondisyonerimiz sürekli performansımızı yükseltmeye odaklandı ve bu doğrultuda oyuncuları çalıştırdı. Malzemecimiz görevini eksiksiz yerine getirdi. Sağlık ekibimiz ve doktorumuz çok profesyonel bir şekilde çalıştı. Sahip oldukları bilgi ve tecrübeleri oyuncularımızın fiziksel istikrarını sağladı. İdari menajerimiz, organizasyon akışını kusursuz yerine getirdi.

Genel menajerimiz Sercan Ergin, mükemmel iş ortaya koydu. Her konuda takımın konforunu yükseltmek için elinden geleni yaptı.

Derya Yannıer, Fenerbahçe Beko’nun yoğun takvimine rağmen, sürekli oyuncularımızın gelişimi ve takımın durumunu takip edip, projeye ve bize olan inancını her daim gösterdi.

Bu noktada destekleri için Kulübümüze ve başta Erkek Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu’na da teşekkür etmem gerekiyor. Bu vizyonu ortaya koydular ve bu yolculukta sponsorlarımızın da destekleriyle birlikte bize mümkün olan en iyi imkanları sağladılar.

TBL’de maç kazanıp Play-Off oynamak aynı zamanda da Fenerbahçe Beko A Takımı’na oyuncu yetiştirmek ve gençleri TBL’ye adapte etmek, çok yoğun bir çalışma temposu gerektiriyor. Bunu ancak idealleri olan basketbola adanmış bir ekip başarabilir. Staff ve oyuncular olarak takdire değer bir performans sergilendi.

Play Off’ta da bütün maçlarımızı kazanmak için, en iyi mücadelemizi ortaya koyup potansiyelimizi göstereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler