Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

Larkin’den Anlamlı Ziyaret

Anadolu Efes’in kaptanı Shane Larkin, Kansersiz Yaşam Derneği ile birlikte hastanede yatan kanser hastası çocukları ziyaret etti.
Türkiye’de olmaktan duyduğu mutluluğu her fırsatta dile getiren ünlü basketbolcu Shane Larkin, Aralık 2022’de Türkiye’de kurmuş olduğu Shane Larkin Vakfı bünyesinde yardım çalışmaları yürütmeye başladı. Shane Larkin Vakfı ve Kansersiz Yaşam Derneği iş birliği ile, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kansersiz Yaşam Derneği tarafından yapımı gerçekleştirilen çocuk hematoloji bölümünde yatmakta olan kanser hastası çocuklara yeni yıla daha mutlu ve umutlu girebilmeleri amacıyla ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyareti esnasında çocuklara oyuncak ve forma hediye eden Larkin, çocuklar ve aileleri ile birebir ilgilenerek, formalarını imzaladı. Ziyaret ile duyduğu mutluluğu dile getiren Larkin; “Vakfımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde çocukların yanında olduğum için çok huzurlu hissediyorum. Dünyadaki her çocuğun eşit imkanlara sahip olabilmesini diliyor ve bunun için elimden geleni yapıyorum. Bizlere bu yolda katkı sağlayan Kansersiz Yaşam Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. İyi insanlar iyi ki varlar. Yeni yılın sağlık, mutluluk ve umut getirmesini diliyorum” diye konuştu.

2 YORUMLAR

  1. İyi insanlar iyi ki varlar demiş,kendisi de iyi ki var.Başlarına dahi ne geldiğini bilemeyen bu küçük yavruların ve endişeli ailelerinin bir an olsun bile yanında olma sorumluluğunu kendinde hissettiği ve böyle altın bir kalbe sahip olduğu için ne mutlu ona.Kimse ona vakıf kur demedi,kimse ona kanser tedavisi gören evlatlarımız ve üzgün ailelerinin yanında ol,bir an olsun bu insanların yüzüne bir gülümseme getir demedi. Euroleague rekoru olan 49 sayıyı sahada değil bizim gibi sıradan insanların gönlünde çoktan atmıştır.Üstün performanslar,şampiyonluklar,umulmadık yenilgiler,hayalkırıklıkları..Bunların hepsi unutulur ancak bu gösterdiği insanlık yıllar geçse de asla unutulmaz.Üç günlük dünyada trilyonlarını dörde katlamak için gayri resmi yollarla bavullarla paralarını anlaşmalı banka personellerine götüren milli futbol figürlerimiz ile yardıma ihtiyacı olan çocuklarımızı ve ailelerini görmezden gelmeyen sonradan milli Larkine bakıyoruz da hangisi daha milli acaba.Önce iyi insan sonra iyi sporcu mottosunun somut örneği olduğu için hem ailesi hem de Efes Pilsen kulübü Larkin ile gurur duymalı.

  2. Sen nasıl bir kralsın ya. Satılmış federasyon başkanının yapamadıklarını yerli statüsü elinden alınan bir yabancı oyuncu yapıyor. Büyük karakter.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler