Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img

Yağmur: Cep telefonu takımlardaki dostlukları öldürdü

2003’ten bu yana, yani 16 yaşından beri aralıksız oynayan Mehmet Yağmur, BSL’nin deneyimli isimlerinden biri. Eskiyle yeniyi karşılaştırmasını istedik, formasını çıkardıktan sonra basketbolun içinde kalıp kalmayacağını ve oyuncuların yaşamakta olduğu sorunlar karşısında neler yapılabileceğini sorduk.

İşte Yağmur’un yanıtları…

TELEFON DOSTLUKLARI ÖLDÜRDÜ

 • Bizdeki açlık bugünkü gençlerde yok ama ortam farklı yerlere götürdüğü için onlara da fazla kabahat bulamıyorum. Şimdiki gençler daha az çalışıyor, daha çok surat yapıyor, daha çabuk küsüyor.
 • Teknoloji geliştikçe her şey geriye gidiyor. Eskiden sohbet ederdik, şimdi soyunma odasında 10 kişinin elinde cep telefoun, herkes kendi halinde. Eski arkadaşlıklar, dostluklar yok. Telefonlar bu kadar kullanılmazken aile olabiliyorduk. Aile olmak basketbola yansır ve bağları kuvvetlendirir.
 • Elini taşın altına sokan, takımı takım yapan yerlilerdi. Şimdi dengeler çok değişti.
 • Yabancı kuralı değişti, yabancı sayısı “bir” azaldı diye herkes yaygara yaptı ama iki takım Final Four oynuyor. Tabii Türk oyuncular yan rollerde.
  BASKETBOLDAKİ ALTINORDU
 • Basketbol bitince Altınordu’nun futbolda yaptığını basketbolda yapacağım. Türkler problemli demek, gençleri eleştirmek kolay ama önemli olan onların problemlerini çözmek lazım.
 • 80 milyon nüfusun büyük potansiyeli var, çok daha iyi olmamız lazım. Gençlerin doğru yönlendirilmesi, doğru projelerle gelişmelerin sağlanması şart. Bir şeyleri değiştirmek lazım. Projemi gerçekleştirebilirsem çok farklı uygulamalarım olacak.
 • Basketbolu bırakınca halen de ilgilenmekte olduğum sokak hayvanları ile ilgili. projelerin içinde olacağım. Yol kenarında ayağından vurulmuş halde bulduğumuz Sansa 5 yıldı ailemizin bir bireyi. Sokaktaki sahipsiz hayvanları mutlu etmeye çalışma konusuna basketbolu bıraktıktan sonra daha da fazla ağırlık vereceğim.
  OYUNCU BİRLİĞİNİ KURUYORUZ
 • Oyuncular Birliği konusunda çok geç kaldık ama kendi aramızda toplanıp bu eksiği gidermek için çalışmalara başladık. Muratcan Güler ve Sinan Güler önderliğinde Final Four biter bitmez bu konuya hız vereceğiz. Biz yapamazsak kimse yapamaz.
 • Oyuncuların sorunları bu sezon zirve yaptı, neredeyse parasını alamayanlar çoğunluk oldu. Çok ciddi mağduriyetler var. Bu sene sorunlar ayyuka çıktı ve işe iyi tarafından bakarsanız bir araya gelmemiz için faydalı oldu. Alt liglerdeki meslektaşlarımız ödemeler dışında başka sıkıntılar da çekiyor. Bu duruma duyarsız kalamayız.
 • Oyuncular Birliği oluşup bir güç haline geldiğinde Türk Basketbolu ile ilgili kararlara ortak olmalı. Oyuncular birliği bir gereklilik. Herkes farkında. Final Four sonrası hızlanacak.

(16-05-2019)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler