Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img

‘Sen beni Ataman mı sandın?’

Yeni sezona hazırlık kapsamında oynanan Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka maçında gergin bir mola yaşandı.

Nirvana Cosmopolitan’ın ev sahipliğinde düzenlenen hazırlık turnuvasında Anadolu Efes’in yeni Coach’u Erdem Can, maç içinde istediklerini yapmayan oyuncusu Erten Gazi’ye çok sinirlenerek mola aldı. Can, genç oyuncu yanına gelirken ‘Sen beni Ergin Ataman mı sandın, terbiyesiz’ diye bağırdı.

Yaşananların ardından Erten Gazi, ikinci yarıda da sahaya çıktı ve önemli süreler aldı.

20 YORUMLAR

  • Anadolu Efes Avrupa’nın en önemli kulüplerinden biri.Kocu da bunu bilerek yüksek özgüvende olmalı.Ergin Ataman gitti artık.Onun gölgesiyle kavga etmeye gerek yok.

 1. Erten Gazi lisede öğrencimdi. Tanıyabileceğiniz en terbiyeli insanlardan biridir. Babası da öyleydi, Kıbrıslı bir ailedir. Erdem Koç Shane’e veya Bryant’a benzere bir cümle kurabiliyor mu merak ediyorum.

 2. Obradovic, Ivkovic veya Ataman oyunculara yönelik buna benzer davranışlarda bulunduğunda haklı olarak eleştiriyoruz, Erdem Can yapınca “iyi yapmış” dersek çifte standart olur. Yanlış yapmış.

 3. Kullanılan ifadeler ve kullanım şekli çok yanlış. Hiç yakışmamış! 20 sayı farkla giden bir hazırlık maçında bu öfke niye? Ne olmuş ki? Anadoluefes gibi bir organizasyonda daha sezonun başında böyle bir şey nasıl olur? Eski koça gönderme mi yapılmış! Oyuncunun üzerine mi oynanmış! Sezon başında iletişimin öneminden bahseden bir koç daha ligler başlamadan nasıl böyle bir hata yapar! Koçun bu konuda bir açıklama yapmak durumunda olduğunu düşünüyorum. Çünkü ortaya her türlü spekülasyona açık bir malzeme bıraktı…

  • Çok güzel yazmışsınız, katılıyorum. Klasik yerli/genç oyuncu üzerinden otorite kurma çabası çok ucuz bir yaklaşım ve geçmişte de şu anda da hoş karşılamıyorum. Bunu yapan koçlar kendisine zarar vermiştir günün sonunda, geçmişe bakılabilir.

  • Tam bir hayal kırıklığı,medya da ki anlatımları,yaklaşımlarıyla alakası olmayan bir agresiflik.
   Aynı aile içi şiddet misali dışarda herkes iyi bilsin ama eve girince dayak başlasın.

   Özür de dilemedi inşallah başarısız olup kaybeder o burnunu kaldıran koltuğunu.
   Bu tavırları yapsın bakalım Larkin’e görelim artislik seviyesi neymiş.
   Saygısız…..

 4. Her koçun yapısı karakteri farklı. Bir koçun müsamaha gösterebileceği bir şeye başka bir koç müsamaha göstermeyebilir. Maçın stresiyle ifade ediliş şekli hoş değil ama yine de çok abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Erten Gazi’ye terbiyesiz denmesini daha ağır ve sakıncalı buldum.

  • Kesinlikle aynı fikirdeyim. Tuhaf bir biçimde “beni Ataman mı sandın” sözü üzerinde duruluyor, ama dediğiniz gibi asıl sakıncalı ve yanlış olan oyuncuya yönelik “terbiyesiz” ifadesi.

 5. 35 sene önce altyapılarda bu tarza sahip bir çok koç yüzünden nice yetenekli gençler spordan ve basketboldan soğudu aradan onca zaman geçti hala aynı kafa. Sonra oyuncu yetişmiyor diyoruz,böyle bir ortamda nasıl yetişsin ki? Benzer kafa Balkanlarda’da var ne yazık ki o yüzden oradan yetişenler de Obra gibi oluyor çoğunlukla. Aklı başında bir ülkede mesela Almanya’da yapsa anında kontratı fesh edilirdi zira işin içinde hakaret var. Ayrıca Erdem’e kızalım kızmasına da son yıllarda basketboda görülmeyen ne kadar nahoş olay varsa içinde olan ,genç oyuncu tokatlayan,yenilgilerden sonra koçlarla tokalaşmayan,canlı yayına çıkmayan,figüran gördüğü,yetişmesine ve gelişmelerine zerre katkısı olmayan Türk oyuncuları basın önünde eleştiren,ceza veren,rakip tribünlerle yöneticilerle polemik yaşayan,kışkırtan ve daha birçok olayın başrol oyuncusu,şımartılmış Ergin’e azınlık haricinde kim kızdı,tepki verdi? Bu yaptıklarının bir tanesini Yunanistan’da yapsın görelim ne oluyor…

 6. Çok yanlış bir yaklaşım. Kabul edilebilir değil. Hakaret ve küfür sporla yan tana asla olmaz. Sayın Can aman dikkat. Ortalık yunan koçtan geçilmezken Türk koçlar da geliyor derken hevesimizi kursağımızda bırakma. Saygıyla.

 7. Çifte Euro lig şampiyonu olmuş bir koça laf söylemen için önce yaklaşman lazım! Keşke onun kadar olabilsen! Halk dilinde
  LAF SÖYLEDİ 🍯 kabağı derler ya ! Cuk oturmuş..
  Ben koyu BJK lıyım ama Efes maçlarını asla kaçırmam özür dilemeli… tipik psikotürk…! Babasını tanısa belkide ” Beni babana benzetme ” diyecekti Kimbilir….!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler