Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img

Genel menajer Özcan’ın anlatımı ile Çayırova

Geçen sezon sonunda Çayırova Belediyesi yarı finalde 0-2’den gelip seriyi kazandığında, yani TBL’ye yükseldiğinde çoğunluk, ilçenin nerede olduğunu araştırmaya başladı. Çayırova, Kocaeli ile İstanbul’un orta noktasında çok değerli bir bölgede… Deniziyle, korumaya çalıştığı yeşiliyle, şahane manda yoğurdu ile bilenler bilir ama düne kadar basketbolla ilgili olarak ismi duyulmamıştı… Şimdi ise TBL’nin yeni takımı olması dışında kulüp olarak duruşu ve projeleriyle daha büyük kitleler tarafından izlenmeye başlandı…

Biz de genel menajer Ömer Özcan’ı konuk edip, Çayırova’yı daha yakından tanımak istedik…

Çayırova yeni bir kulüp olmasına karşın basketbol için oldukça istekli gözüküyor. Sürdürülebilirlik açısından, altyapı ve tesisleşme konusunda ne gibi çalışmalar yapılıyor? Salon yeterli olacak mı?

Geçtiğimiz sezon birlikte şampiyon olduğumuz ama yeni sezonda birlikte olamadığımız değerli ve karakterli oyuncularımıza tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Sezonun en zor zamanlarında bile asla pes etmediler. Yarı final serisinde 2-0 geriye düştükten sonra ve şampiyonluk maçında 20 sayı farkla geri düştüğümüz zamanlarda bile asla kaybetmeyi düşünmediler. Özverileri ve karakterleri bizi başarıya götürdü. Hepsi de şu anda hedefli takımlara imza attığı için onlar adına da mutluyuz. 

Yönetim basketbol branşının gelişmesinden ötürü çok sevinçli. Bu vesileyle de çok destekleyici. Belediye başkanımız bir an olsun bizleri yalnız bırakmıyor. 

Tüm alt yaş gruplarında altyapı çalışmalarına başladık. Gerekli yapılanmamızı tamamladık. 2200 kişilik yeni salonumuz yapılıyor. Aynı zamanda sadece kapalı spor salonu olarak değil bir aktivite merkezi haline gelecek. İçerisinde fitness salonundan, sauna, buhar odasına, sağlık merkezine kadar tümünü kapsayan spor salonu ve sporcu fabrikamızı hayata geçirerek inşaatına başladık ve çok kısa bir süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Ayrıca mevcut salonumuzu da yeni sezon için komple tadilata alarak bölgenin elle gösterilecek bir salonu haline dönüştürdük. Yeni salonun açılması ile mevcut salonu da tamamen altyapı çalışmalarının yapılacağı, altyapı merkezi haline dönüştürmeyi planlamaktayız.

Kadrosunu en erken oluşturan takımlardan biri oldunuz. İlk yıl için beklentileriniz neler? İlerleyen yıllarda Çayırova basketbolunda neler beklemeliyiz?

Geçen seneden 5 oyuncumuzla devam etmemiz kadro yapılanması anlamında bizi hızlandırdı ama bizden daha hızlı şekilde kadrosunu kuran takımlar da oldu.  

TBL’nin dinamiklerinin çok farklı olduğunu biliyoruz. Bölgesel Lig’de ve TB2L’de şampiyon olarak TBL’ye geldik. Her zaman böyle olmayacağının farkındayız. Çok zor bir lig, yatırım yapan çok ciddi rakipler var. Mümkün olduğu şekilde lige iyi başlayıp güzel bir ritim yakalamak istiyoruz. Hedefimiz tabii ki puan tablosunda üst sıralarda olmak. Bu lige renk katacağımızı, kalitesinin artmasında payımız olacağını düşünüyoruz. Organizasyon olarak öğreneceğimiz daha çok şey var. En önemlisi ise öğrenmeye açız ve bundan büyük keyif alıyoruz. Bu sebepten ekibimizi hem staff hem oyuncu olarak karakterli ve kaliteli kişilerle büyütmeye çalıştık. Amacımız uzun yıllar Türk basketboluna en iyi şekilde hizmet etmek, uzun vadede altyapıdan A takıma, altını çizerek söylüyorum oynayabilecek oyuncular yetiştirmek istiyoruz. Çayırova denince basketbol bölgesi olarak anılmak istiyoruz. 

İlçenin basketbola bakış açısı nasıl? Sponsorlar konusunda zorlandınız mı?

Çayırova halkının basketbola ilgisi çok yüksek. Neredeyse bütün maçlarımızı tam dolu salonda oynadık. Play-off ile birlikte ise salonda iğne atsanız yere düşmezdi. Bizi en çok iten güç ise taraftarımızdı. Maç kaybettiğimizde bile asla bizi yalnız bırakmadılar. Oyuncularımız sokakta yürürken kendileriyle basketbol konuşan, sohbet eden birçok kişi ile karşılaştılar. Bunlar gösteriyor ki halkımız basketbolu izlemekten, tartışmaktan, konuşmaktan çok keyif alıyor. Onlar keyif aldıkça biz daha da yeni şeyler yapmak için hevesleniyoruz.. Sosyal medyada yakaladığımız etkileşim de çok yüksek. Bunun büyük çoğunluğu da değerli halkımız sayesinde oldu. İlgiyi yalnızca oynadığımız maçlarda hissetmedik. Belediyemizin düzenlediği 3×3 sokak basketbolu turnuvalarında da gördük ki Çayırova halkı basketbola çok güzel tepkiler veriyor. Meydanlar hınca hınç doluyor. Sponsorlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Merkez Prime Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı. Kendilerine de destekleri için teşekkür ederiz. 

Nasıl bir kadro kurdunuz, isimleri belirlerken nelere dikkat ettiniz. Tam olarak kadronuzda kimler var?

Takımdaki iskeleti korumak, aidiyet duygusunu bu sene de yaşatmak istedik. Geçen seneden takımda kalan oyuncularımız daha önce BSL ve TBL’de tecrübe yaşamış kişiler. Doğru kimyayı oluşturmak çok zordur. Daha önce birbiriyle birlikte oynamış, birbirini tanıyan, maçı kazanmak için elinden gelen her şeyi yapan, sahada savaşan oyuncuları kadromuza dahil ettik. Maçlar kazanılır kaybedilir ama sahada savaşan oyuncu olunca taraftarımız asla desteklemekten vazgeçmiyor. Çok büyük bir oyuncu havuzu oluşturuldu, seçilen oyuncular rastgele gelen isimler değil bizim istediğimiz isimler oldu. Koç Fatih Gezer de çok büyük enerji harcadı bunun için, titizlikle çalıştı. Yabancı oyuncu konusunda ise yine Türk oyuncu ekibimize yardımcı olacak, kulübümüzü düzgün temsil edecek, takımı sportif anlamda yukarı taşıyacak kişilerden seçmeye çalıştık. Kadromuz tamamlanmış olduk. Hazırlık maçları programımızı oluşturduk. Takımın kaynaşması, birbirimizi daha iyi tanımamız ve sezona iyi hazırlanmamız için 1 haftalık kampımızı planladık. Orada da 3 tane hazırlık maçı oynayacağız. 

KADRO

Kendall Smith 

Sabahattin Can Göndür

Enes Bayraktar

Can Altıntığ

Serhat Uğur

Ömercan Engin

Kutay Akpulat

Batuhan Güngör

Çağdaş Kayabaşı

Ercan Bayrak

De’jon Davis

Cenk Şekeroğlu

Oğuz Savaş 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

15,872TakipçilerTakip Et
36,695TakipçilerTakip Et
65,321AboneAbone Ol

REKLAMLAR

popüler

izmir travesti
travesti izmir